SEO (Search Engine Optimization) yani Türkçe karşılığı ile Arama Motoru Optimizasyonu’nun giderek önemli hale geldiği günümüzde 2020’de seo dünyasını neler bekliyor? Dijital pazarlamanın önemli bir aracı olan SEO, kullanıcıların web sitelerine kolayca ulaşmasını sağlayarak firmaların satışlarını artıran önemli tekniklerden oluşan bir bütündür.

SEO 2020’de Yeni Tekniklerle Buluşacak

SEO; başlıkların doğru kullanımı, görsellerden yararlanma, site hızı, anahtar kelimeler içeren özgün içerikleri oluşturma, backlink alma gibi birçok tekniği kullanan bir sistemdir. Arama motorları algoritmalarına uygun olarak çalışan bu tekniklerin yanı sıra 2020 yılı itibariyle yeni SEO teknikleri kullanılabilir. Bu yeni tekniklerde biri, sesli arama olarak karşımıza çıkıyor.

Sesli Arama Oldukça Etkin Olacak

SEO uzmanlarının yakın gelecekte kullanılır hale geleceğini öngördüklerin başında sesli arama optimizasyonu bulunuyor. Akıllı telefon ve tabletlerin gelişimi ile internetin daha aktif bir kullanılmaya başlanması, bazı yeni SEO tekniklerinin de gündeme gelmesini sağlıyor. Sesli arama özelliğinin mobil uyumlu internet sitelerinde yaygın şekilde kullanılması, 2020 yılı itibariyle SEO açısından bazı yenilikler getirebilir. Diğer yandan, mobil uyumlu olmayan ve sesli arama özelliğine uygun algoritmalara yer vermeyen web sitelerinin internet arama sonuçlarında üst sıralara çıkması mümkün olmayabilir. Hatta bu sitelerin yeterince ziyaretçi trafiği alamayacağı söylenebilir. Ayrıca, sesli arama özelliği sayesinde uzun kuyruklu anahtar kelime kullanımının önemi daha fazla olacaktır. Çünkü, günümüzde hızlı bir şekilde bilgiye erişmek isteyen kullanıcıların yazarak arama yapmak yerine sesli aramayı tercih etme olasılıkları daha yüksektir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir