Ana Sayfa / Seo / Aşırı SEO Nedir? SEO’da Ne Yapılmamalıdır?

Aşırı SEO Nedir? SEO’da Ne Yapılmamalıdır?

Seo konusunda merak edilenlerden bazıları da aşırı seo nedir? seo’da ne yapılmamalıdır? sorularıdır. Seo sitelerin arama motorlarındaki sıralamalarını belirleyen temel unsurların tamamıdır. Oldukça önemli bir yere sahip olan seo, sitenin ziyaretçi trafiğini ve kazançlarını doğrudan etkiler. Fakat bazı siteler ve özellikle seo hizmeti veren firmalar, siteyi arama sıralarında üst sıralara çıkarmak için aşırılıklara kaçmakta ve bu durumda aşırı seo durumu meydana gelmektedir. Seo ile uyumsuzluk kadar, seo’nun aşırısı da problemlere yol açmakta ve sitenin kullanıcı trafiğinde düşüşlere yol açmaktadır.

Aşırı Seo Nedir?

Aşırı seo, oldukça fazla yapılan seo hatalarından birisidir. Genellikle seo firmalarının ve danışmanlarının düştüğü bu hata, site için oldukça kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Çünkü aşırı seo’da yüksek sayıda anahtar kelime kullanımı, anahtar kelimelerden oluşan başlıklar, boş ve sadece seo hedefli metinler yer almaktadır. Bunların yanı sıra birçok olumsuz yöne sahip olan aşırı seo içerikler, arama motorları tarafından da olumsuz olarak algılanmakta ve sitenin sıralamasını yükseltmek yerine düşürmektedir.

Aşırı Seo’nun Siteler Açısından Doğurduğu Sonuçlar

Her ne kadar seo uyumlu olmayan içerikler olumsuz olsa da, seo açısından aşırıya kaçan içerikler de olumsuzlardır. Çünkü bu içerikler hem net bir bilgiyi okuyucuya vermezler hem de sadece İnternet ortamında yer kaplarlar. Seo konusunda aşırıya kaçan sitelerin birçoğu da arama motoru botları tarafından tespit edilir ve sıralamaları yükseleceği yerde düşüşler yaşar. Bu da sitenin trafiğini doğrudan etkileyerek ziyaretçi sayısını azaltır.

About Super İcerik

Öneri Konular

Kopya İçerik ve SEO İlişkisi

Birçok kişi kopya içerik ve seo ilişkisi konusunda sorulara sahiptir. Fakat oldukça derin bir konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir