Backlink alınırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Site dışı SEO çalışmalarının şüphesiz ki en mühim yapıtaşlarından biri Backlinklerdir. Bu çalışmaların ihmal edilemeyecek aşamalarından birisi de doğru Backlink döngüsünün sitemiz için gerçeklemesi gerektiğidir. Backlink çalışmasında dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır.

Sitenize Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Link Aldığınız Anahtar Kelimeleri Çeşitlendirin: Yalnızca anahtar sözcüklerinize link almayın. Kaynak, devamı, daha fazlası ve benzeri gibi doğal sözcüklere de link alın. Bunun yanı sıra yalnızca linkinizi eklediğiniz Backlinkler almaya özen gösterin.
  • Anahtar Sözcüğünüz ile Tam Eşleşen URL’den Backlink Almayın: Bunu yaptığınız zaman, tarayıcınız bunun parayla elde edilmiş bir Backlink olduğunu varsayıyor. Yerine URL’de anahtar sözcüğünüzün geçmesine önem vermelisiniz.
  • Link alırken yalnızca ana sayfanıza değil, alt sayfalara da link almanız gerekmektedir.
  • Backlink kaynaklarını ve cinslerini çeşitlendirin. (Video Backlink, Blog, PDF Backlink ve benzeri)
  • Backlink aldığınız sitelerin güncel durumda olmasını ve özgünlüğünü kesinlikle göz önünde bulundurun. Domain otoritesi ve Mozrank değeri, sitelerin kalitesi hakkında sizlere çok önemli ipuçları verebilir. Mozbarı indirdikten sonra tarayıcınıza eklerseniz şayet kolaylıkla siteler hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha önce Backlink almamış olduğunuz bir site, aldığınız siteye nazaran (eğer ki tüm şartlar eşitse) Google sıralamanıza, takribi 2 ile 5 katı daha fazla katkı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir