E-ticaret siteleri sayesinde üretilen ürün ve hizmetlerin pazarlanması daha kolay yapılmaya başlanmıştır. E-ticaret siteleri kurulduktan sonra en önemli aşama o sitenin yönetilebilmesidir. E-ticaret sitelerinde ürün sayfalama sistemi nasıl yapılır? Bunun için Canonical etiketi kullanımı, title yapısı, meta Description yapısı ve kategori açıklamalarının özenle yapılması gerekir. e-ticaret siteleri tasarımlarında ve içerik yerleştirmelerinde yapılacak olan hatalar sitenin etkinliğini azaltacak ve satış yüzdesi düşecektir.

Etiket Kullanımı

e-ticaret sitelerinde etiket kullanımı, arama motorları indeksinde yer alan aynı tür ürün içerikleri arasında farklılık oluşturmanıza neden olacaktır. Oluşturulacak olan farklılık sayesinde, sizin e-ticaret sitenizdeki ürün sayfanızın linki ön plana çıkacak ve müşterilerin ilk olarak bu sayfayı açmasını sağlayacaktır. E-ticaret siteniz için SEO çalıştırması yaptırdığınızda, canonical etiketleri önemli bir kriter olarak değerlendirilir ve sitenin daha aktif olması sağlanır.

Title Yapısı

e-ticaret sitelerinin sayfa yapılarındaki hatalardan birisi başka sitelerden kopya title etiketlerinin alınarak kullanılmasıdır. E-ticaret sitenizde gezinti yaparken, birinci sayfadan ikinci sayfaya geçtiğinizde, title yapısının sabit kalmaması gerekir. Sabit kaldığında, yapılan aramalarda kopya başlık olarak görülmekte ve sitenin etkinliğini düşürmektedir. Ürün sayfalama sistemi için seçilecek olan başlık etiketleri önemlidir ve bu etiketlerin SEO araçlarına uygun olması gerekir. e-ticaret sitenizin her sayfasında farklı kategorideki ürünlere yer verdiğinizde kopya title yapısı olumsuz bir durum oluşturacak, müşterilerin aradıkları ürünleri sayfalamaları engellenmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir