Ana Sayfa / Bilgi Birikimi / E-ticarette Size Ürün Satın Aldıran Akıl Oyunları

E-ticarette Size Ürün Satın Aldıran Akıl Oyunları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, pazarlama endüstrisi de özellikle çevrimiçi alışveriş yapanların kararlarını etkilemede büyük önem kazandı. Özellikle müşterinin kararını saptıran akıl oyunları üzerine yoğunlaşan satıcılar, müşteri katılımını ve güncel satışları arttırmayı planlıyor. E- ticarette size ürün aldıran akıl oyunları ise yine siz müşterilerin bilinçsiz davranışları toplanarak ve analiz edilerek planlanıyor. Müşteriler bu yönteme aşina olup, akıl oyunlarının temellerini ve nasıl çalıştığını kavranmalıdır. Böylelikle akıl oyunlarının tuzağına düşmeden kendi kararlarıyla alışveriş yapabilirler.

E-ticarette Akıl Oyunları Nasıl İşler?

E-ticarette müşteri üzerine kurulan akıl oyunlarının temelinde, reklamların ve satış yöntemlerinin müşterileri nasıl etkilediği yatar. Bunu anlamak için de, genellikle röportajlar ve anketler yoluyla müşterilerin düşünceleri ve davranışları incelenir. Müşterilerin ilgisini çekecek tasarımlar, ürün yorumları, kuponlar, indirimler, ödeme yöntemleri, güvenlik ve daha birçok faktörler göz önüne alınır.

Alışveriş Tuzaklarından Nasıl Korunabilirsiniz?

Alışverişe başlamadan önce ihtiyaç duyulan şeylerin listesini yapmak ve aylık bütçe çıkarmak, plana uymanıza yardımcı olur. Böylece akıl oyunlarına düşme olasılığınız azalır ve dikkatiniz dağılmaz. Buna ek olarak alışveriş yapmadan önce satın almayı planladığınız şeyin fiyatını ve özelliklerini farklı sitelerden araştırabilirsiniz. Ayrıca koşulları size uymayan her türlü çevrimiçi alışverişten uzak durmalısınız. Haklarınızı ve alışveriş koşullarını bilmeli ve size uymayan bir durum söz konusu olduğunda alışverişi sonlandırmalısınız. Hiçbir koşulda satıcının ürünü satın almanız için sizi zorlamasına izin vermemelisiniz.

About Super İcerik

Öneri Konular

E-Ticaret Sitelerinde Ürün Sayfalama Sistemi

E-ticaret siteleri sayesinde üretilen ürün ve hizmetlerin pazarlanması daha kolay yapılmaya başlanmıştır. E-ticaret siteleri kurulduktan …

One comment

  1. Maalesef bir çok akıl oyunu var alışveriş sitelerinde. Mesela ben indirim kodu görünce dayanamıyorum 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir