Gmail diğer birçok programın sunduğu işlev ve araçları sunan en iyi ücretsiz e-posta hizmeti haline gelmiştir. Neden en iyi hizmet olduğunu birkaç maddeyle açıklayalım.

Gelen Kutusu ve Klasör Ayarları

Önceden ayarlanmış bir spam ve gereksiz klasörlerle birlikte gelmesine rağmen, Gmail’de istediğiniz kadar klasör oluşturabilirsiniz. İleti gönderip alırken Gmail iletişim bilgilerini otomatik olarak hatırlar ve adres defterinize kaydeder. Resimler ve doğum tarihleri ​​de dâhil olmak üzere her kişi hakkında ek bilgi ekleyebilirsiniz. Gmail sosyal medya kişilerini doğrudan hesabınızdan e-posta hesabınıza aktaran ücretsiz e-posta hizmetlerinden biridir. Diğer e-posta hesaplarınızı Gmail gelen kutunuza yönlendirebilirsiniz, böylece tüm iletilerinizi tek bir yerden okuyabilirsiniz.

Gmail’in ayrıca sosyal ve tanıtım mesajları için önceden hazırlanmış bir klasörü vardır. Bunları etkinleştirdiğinizde sosyal medya hesaplarınız hakkında aldığınız e-posta bildirimleri otomatik olarak sosyal klasörde toplanır. Bültenlere veya diğer çevrimiçi aboneliklere kaydolmak için ücretsiz e-posta adresinizi kullanırsanız, bunlardan gelen bildirimler otomatik olarak promosyonlar klasörüne yönlendirilir. Bu birincil kutunuzdaki yalnızca en önemli iletilerinizi tutmanıza yardımcı olur.

Ücretsiz Gmail hesabınız 15 GB’lık gelen kutusu depolama alanı içeriyor. Ücretsiz e-posta hesapları arasında en düşüklerden biridir, ancak hala 300.000 e-posta iletisini kaydetmek için yeterli alan sağlar ve ihtiyacınız varsa daha fazla depolama alanı için ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Gmail hesabınız Google hesabınızın girişi olarak ikiye katlandığı için, Gmail hesabınıza bağlı Google One Drive ile ek depolama alanınız olur. Google Drive kullanarak oluşturduğunuz Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar için sınırsız depolama alanı veya Google Drive dışındaki bir program kullanılarak oluşturulan dokümanları, mesajları veya resimleri depolamak için 15 GB depolama alanı sağlar.

Güvenlik Araçları ve Filtreler

Gmail çok güvenli bir hizmet sunar. Spam iletilerini otomatik olarak tanıyan, etiketleyen ve bunları spam klasörüne yönlendiren spam filtreleri vardır. Diğer ücretsiz e-posta hizmetlerinin çoğunda bu özelliği kendiniz ayarlamanız gerekir. Ek olarak Gmail kimlik avı tehditlerini totomatik olarak gelen kutunuza almayı da engeller. Diğer tüm hizmetler gibi her mesaj ve eki orada gizlenen bir tehdit olmadığından emin olmak için virüs taraması kullanır.

Birisi hesabınıza giriş yapmaya çalışırsa veya Gmail başka bir şüpheli etkinlikten şüphelenirse, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için size bir e-posta göndererek sizi uyarır.

Yardım desteği

Google posta servisi, kullanıcı forumları ve SSS’ler dâhil olmak üzere birden fazla destek seçeneği sunar. Bununla birlikte bir sorunla ilgili biriyle iletişime geçmeniz gerekiyorsa e-posta desteği mevcuttur.

Gmail internet tabanlı e-posta alanında güçlü bir liderdir ve incelediğimiz en iyi ücretsiz e-posta hizmetidir. Kendinizi manuel olarak ayarlamanız gerekmeyen bir mesaj çevirmeni ve güçlü spam filtreleri gibi gelişmiş araçları içeren güvenli, kullanımı kolay bir programdır. Ücretsiz e-postaya ek olarak, Gmail hesabı sizi Google Drive ve Google Takvim gibi diğer bazı Google programlarına bağlar.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir