Ana Sayfa / Seo / Holistik SEO Nedir?

Holistik SEO Nedir?

Günümüz internet dünyasında en çok sorulan ve araştırılan sorulardan biri Holistik SEO nedir? Holistik SEO yaklaşımı, geleneksel SEO çalışmalarından farklı olarak daha bütünsel bir anlayışa sahiptir. Geleneksel SEO çalışmalarında anahtar kelimeler ve arama motoru sıralamasındaki yer önemlidir. Fakat Holistik SEO bu anlayışı değiştirmiş ve internette arama yapan kişiyi hedeflemiştir. Genel olarak, tamamen kullanıcı, kullanıcının ihtiyaçları, web sitesi deneyimi ve üst düzey müşteri hizmetlerini kapsayan bütünsel bir yaklaşımdır.

Holistik SEO Stratejisi Nasıl İşler?

Bir ziyaretçinin markanın sunduklarıyla daha çok ilgilenmesine yardımcı olmak için web sitesi tamamen düzenlenmelidir. Web sitesinin içeriği profesyonelleştirilmeli ve ziyaretçiyi müşteriye dönüştürmek amaçlanmalıdır. Web sitesini düzenlemek için gerekenler ise:

1. Ziyaretçilerin aradıkları bilgiyi ne kadar kolay bulabileceği

2. Web sitesi içerisinde kolay gezinme yolları

3. İçerikteki bilgilerin konuyla ne kadar alakalı olduğu

4. Müşteri hizmetlerinin yeterli olup olmadığı

5. Çevrimiçi paylaşılan bilgilerin kalitesi ve doğruluğu gibi konulardır.

Holistik SEO Aşamaları

Bir ziyaretçiyi müşteriye dönüştürmenin 4 aşaması vardır:

1. Ziyaretçi Farkındalığı: Ziyaretçilerin, web sitesinin ve sunduğu hizmetlerden haberdar olmasıdır. Bunun için de gereken reklamlar ve tanıtımlarla site tanıtılmalıdır.

2. Ziyaretçi İlgisi: Ziyaretçiler web sitesini fark ettikten sonra, ürün ve hizmetler dikkatini çekmeli ve daha fazla bilgi edinmek istemelidir.

3. Ziyaretçi Değerlendirmesi: Web sitesinin içeriği, güvenilirliği ve kalitesiyle doğru orantılı olarak değerlendirmeler de olumlu olacaktır.

4. Ziyaretçinin Müşteriye Dönüşmesi: Web sitesinin kalitesine güvenen ziyaretçinin ürün ve hizmet satın almaya karar verdiği aşamadır.

About Super İcerik

Öneri Konular

Kopya İçerik ve SEO İlişkisi

Birçok kişi kopya içerik ve seo ilişkisi konusunda sorulara sahiptir. Fakat oldukça derin bir konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir