Günümüzde artık akıllı telefonlarından iyice yaygınlaşmaya başlamasıyla beraber genç yaşlı her yaştan bireyler tarafından yoğun bir şekilde kullanılan internet, artık cebimize kadar ulaşmış durumda. Çoğumuz için cep telefonunda dâhil olmak üzere internet paketinin olmaması ciddi sorunlar oluştururken mobil olarak kullanılan internetlerin adil kullanım kotalarının düşük olması sebebiyle sabit internetin önüne geçebilmiş değiller.

2000’li yılların başlarında tanışmaya başladığımız internet, hızla çok ciddi hızlara kadar ulaşmış durumda. Başlarda 512 KB hızlara kadar kullanabildiğimiz sabit internet hızları şimdilerde çok daha ciddi hızlara ulaşır duruma geldi.

Ülkemizde internet bağlantı servisi veren 7 farklı kuruluş yer almaktadır. Bu firmaları birbirinden ayıran en önemli özellikler farklı veri bağlantılarında, farklı internet kullanım limitleri içermesi yer alıyor. Bunlar arasında size en uygun internet sağlayıcısını seçmek sizin birçok alanda daha rahat internet deneyimi yaşamanız adına önem arz ediyor. Paket içeriklerinin değişmesi fiyatlandırmaları doğrudan etkilemektedir. Eğer fiyat konusunda daha düşük bir bütçeye sahip iseniz, adil kullanım kotası daha düşük olan paketlere göz atmanız sizin faydanıza olacaktır.

Ülkemizde Önde Gelen İnternet Sağlayıcıları

Türkiye’de önde gelen 7 farklı internet sağlayıcıları bulunmaktadır bunlar; Türk Telekom Net’in ortağı olan TTNET, D-smart Net, Superonline, Türknet, Biri ADSL, Millenicom ve Uydunet olmak üzere ülkemizde internet bağlantı servisi sunmaktadır. Genelde birbirinden paket içerikleri ve internet hızlarıyla ayrılan bu servisler, kullanıcılar için farklı fiyatlandırma avantajlarını da beraberinde getirmektedir. Kısaca bu firmalara şu şekilde göz atabiliriz;

* TTNET: Ülkemizin ilk ve en büyük servis sağlayıcısı konumunda bulunan, hızlı internet erişimi, çevirmeli Dial-up ağ erişimi, kablosuz internet erişimi, G. SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay internet servisleri sunuyor. Eğer iş yeri sahibiyseniz TTNET işyerin paketlerini de incelemeniz sizin adınıza faydalı olacaktır.

* D-smart Net ise Doğan yayın grubuna ait bir diğer avantajlı fiyat listelerine sahip internet sağlayıcılarından bir tanesi.

Superonline Türkcell şirketine ait bir başka internet sağlayıcısıdır ama maalesef şu an için 81 ilimizde internet sağlayıcılığı verememesine rağmen İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Afyon, Antalya, Aydın, Diyarbakır ve Kocaeli illerinden birisinde yaşıyorsanız, başarılı bir şekilde internet erişiminizi sağlayabilirsiniz.

* Turknet: Öncü şirketlerin başlarında gelmektedir. Ayrıca ulusal ve uluslararası fiber alt yapısınıda geliştirmeye devam etmektedir.

* Biri ADSL: Koç Grubuna ait bir firmadır, kaliteli bir internet sağlayıcılarındandı.

* Millinicom: 2004 yılında kurulmuş olup, uygun fiyatlı internet erişim fiyatlandırmasına sahip bir firmadır.

* Uydunet: Turksat’ın bir servisi olan Uydunet ise alternatif bir diğer sağlayıcılarındandır. Uydunet’in en büyük avantajlarından birisi ise ADSL internet bağlantısını bütün illere ulaştırmış durumdadır.

Sizde bu internet sağlayıcılarının size sunduğu avantajları karşılaştırma yoluna giderek size en uygun internet sağlayıcısını, en uygun fiyata seçme şansını yakalamış olursunuz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir