Ana Sayfa / Bilgi Birikimi / İstifa dilekçesi nasıl yazılmalı ?

İstifa dilekçesi nasıl yazılmalı ?

Kendi istekleri ile işinden ayrılmak isteyenlerin işverene sunduğu yazılı beyannameye istifa dilekçesi denilmektedir. İşten ayrılmak istenildiğinde resmi olarak istifa dilekçesinin verilmesi zorunludur.

İstifa dilekçesi oluştururken özen gösterilmesi gereken birtakım önemli kriterler bulunmaktadır. Bunlardan ilki istifa dilekçesinin oldukça yalın bir şekilde basit ifadelerle ayrıntılara girmeden yazılmasıdır. Diğer bir önemli husus yazım kurallarına riayet edilmesidir. Kendinizi ne kadar iyi ifade ederseniz edin yazım kurallarına uymadığınız sürece işverene kendinizi anlatamazsınız. İstifa dilekçenizde belirtmeniz gereken en önemli husus ise kendi rızanız ile ayrılmak istediğinizi belirtmenizdir ki bu işvereniniz için oldukça mühimdir.

İstifa dilekçesi yazılırken dikkat edilecekler arasında son ana bırakmamak ve işvereninizi yasal süre dolmadan bilgilendirmeniz gerekmektedir.

About admin

Öneri Konular

E-posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-posta pazarlama, dijital alandaki pazarlama seçeneklerinden en sık kullanılan ve tercih edilen metotlarından birisi olmakla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir