Ana Sayfa / Seo / Kopya İçerik ve SEO İlişkisi

Kopya İçerik ve SEO İlişkisi

Birçok kişi kopya içerik ve seo ilişkisi konusunda sorulara sahiptir. Fakat oldukça derin bir konu olan seo ve kopya ilişkisi, birçok farklı noktadan ele alınabilir. Kopya içerik, genelde bir sitede yayımlandıktan sonra, direkt olarak kopyalanarak veya ufak değişiklikler yapılarak başka bir yerde yayımlanması veya direkt olarak site içerisinde kopyalanması ile oluşur. Özellikle bir siteden direkt olarak alınan veya ufak değişiklikler yapılarak kullanılan içerikler, hem yasal suçtur hemde arama motorları tarafından seo konusunda zaaflara yol açar. Bunun yanı sıra site içerisinde aynı konu hakkında ufak değişiklikler yapılarak bir kaç kez kullanılan içerikler de kopya niteliği taşımakta, ve arama motorları tarafından seo kalitesini düşürmektedir. Bu gibi durumların çoğunda site sahiplerine uyarı mailleri gönderilmektedir. ayrıca bu durumlara sahip olan siteler, arama sonuçlarında sıralama kaybetmekte ve doğal olarak trafik sayısı azalmaktadır.

Neden Kopya İçerik Kullanılmamalı?

Çünkü kopya içerikler hem hak ihlalidir, hem de seo açısından kötü sonuçlara yol açmaktadır. Ufak değişiklikler yapılarak yayınlanan içeriklerde kopya niteliği taşıdığı için sitenin seo kabiliyetini düşürmektedir. Bu da demektir ki, site hem sıralama, hem trafik kaybeder ve buna bağlı olarak kazançları da düşer.

Kopya İçeriğin Seo Açısından Sonuçları

Kopya içeriklerin seo açısından birçok olumsuz yanları vardır. Ufak değişikliklerle yayımlanmış olsalar da içerikler, arama motorları tarafından kopya varsayılmakta ve sitenin her yönden kayıp yaşamasına sebep olmaktadır.

About Super İcerik

Öneri Konular

SEO’nun Yatırım Getirisi Nedir?

‘SEO’nun yatırım getirisi nedir?’sorusunaverilebilecek cevap pazarlama için ayrılan bütçenin nasıl harcama yapılması gerektiğine karar verilmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir