Ana Sayfa / Bilgi Birikimi / Modaya Uygun Şık Giyim

Modaya Uygun Şık Giyim

Bir arkadaş toplantısına hazırlanırken, ofise, çalışmaya giderken veya sevgilimizle buluşurken güzel giyinmeye dikkat ederiz. Beğeni kazandığımızda ve iyi göründüğümüz zaman kendimize güvenimiz artar. Güzel giyinmenin sırlarını biliyorsak her ortamda iyi görünebiliriz. Her şeyden önce dik durmayı öğrenip alışkanlık haline getirmemiz gerekir. Dik durmaya dikkat ettiğimiz zaman, giydiğimiz şeylerin üstümüzde düzgün durmasını sağlamış oluruz. Bir diğer dikkat etmemiz gereken şey çamaşır seçimleridir. Satın aldığımız bir bluz ya da dar bir eteğin altına giyilen çamaşırlar vücudumuzu daha kötü gösterebilir. Bu sebeple giydiğimiz çamaşırlara dikkat etmek ve en az kıyafet seçimi kadar özen göstermek gerekir. Alışverişe seyrek çıkmaya çalışın. Aynı mağazadan ve aynı yerlerden alışveriş yapmamaya gayret gösterin. Kendinize farklı şeylerden satın alın ve gardırobunuzda çeşitlilik yaratmaya, farklı kombinler üretmeye çalışın.

Zengin olmanıza gerek yok.

Tarz sahibi olmak, her zaman güzel giysiler içinde olmak için zengin olmanıza ve çok para harcamanıza gerek yok. Doğru zamanda, uygun parçalarla kombin yapmak ve doğru parçalara yatırım yaparak hoş görünümler yakalayabilmeniz mümkün. Sezon sonu indirim ürünlerini takip ederek ve kampanya kodlarını kullanarak uygun fiyatlı alışverişi tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Sosyal medyada sıkça yer alan, zengin ancak rüküş görünüme sahip kadınları gördüğünüz oluyordur. Ancak unutulmamalıdır ki iyi ve hoş görünüm yakalamak parayla satın alınacak kavramlar değillerdir. Pratik yöntemler uygulayarak istediğiniz doğru görünüme kavuşmanız mümkün.

Dolabınızı gözden geçirmek ve hangi tür giysilere ihtiyacınız olduğunu görmek için her ay kıyafetlerinizi kontrol etmeyi unutmayın. Dolabınızda yeşil bir pantolonunuz vardır fakat birlikte kombin yapabileceğiniz gömleğiniz yoktur. Unutmadan bunu not alın. Bu sayede elinizde ki pantolonu dolapta bekletmek yerine kullanabilir hale getirebilir ve alışveriş esnasında ihtiyacınızdan fazla satın almayı engelleyebilirsiniz. Kıyafetlerinizi dolabınızda birbirine uyumlu parçaları bir arada tutarak asmaya çalışın. Örnek verecek olursak bordo kumaş pantolonunuzu, gri ya da siyahla kombin yapacak şekilde yakın asmaya çalışın. Böylece sabah telaşında, işe ya da okula yetişmeye çalışırken ne giyeceğinizi düşünmeyip hız kazanabilirsiniz. Girdiğiniz butik ve mağazalara dikkat edin. Renk ve kombin gruplarına göre ayrılmış bölümlerde etkilenirsiniz, bunu siz de kendi giyinme alanınızda deneyebilirsiniz.

Müsriflikten kaçının

En püf noktalardan birine gelirsek, sadece ucuz olduğu için alıp bir daha kullanmayacağınız ya da bedeninize uymayan kıyafetlere yönelmeyin. Bu gibi durumlarda para harcamaktan kaçının. İhtiyaca yönelik ürünlere harcama yapmak için alışveriş listesi hazırlayın. Bilinçli alışveriş yaptığınız zaman hem şık görünüm elde etmek için kıyafetleriniz olur hem de paranızı sokağa atmamış olursunuz. Moda ile yakından ilgili kişilerin önerisi her zaman giyebileceğiniz deri ceket, kaban, kışlık bot, mayo ya da bikini, trençkotlar gibi evladiyelik giyim ürünlerini tercih etmek yönünde. İşin özü fazla para harcamadan, doğru, bilinçli ve önceden planlanıp not alınmış giyim ihtiyaçlarına yönelik alışverişten ibaret.

About admin

Öneri Konular

E-ticarette Size Ürün Satın Aldıran Akıl Oyunları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, pazarlama endüstrisi de özellikle çevrimiçi alışveriş yapanların kararlarını etkilemede büyük önem kazandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir