İnternetin insan hayatında son yıllarda önem kazanmasıyla birlikte alışveriş piyasası başta olmak üzere bir çok firmanın online ortamda işlem yapmaya başlaması bazı kelimeler üzerine yoğunluğun artmasına sebep olmuştur bu kelimenin ilki SEO kelimesidir. Arama motorlarında SEO su iyi hazırlanan içerikler ön plana çıkmaya başlamıştır

SEO Nedir

SEO arama motorlarında arayanlara kaliteli içerik sunma, arama sonuçlarını iyileştirme, içerik orijinalliği ve doğru içeriklere ulaşmak için yapılan tüm iyileştirme etkinliklerinin genel adıdır. SEO kelimesi ile hayatımıza giren değişikliklerden biri de piyasa kelimesinin internet kelimesi ile birleşmesidir. İnternet piyasası sektörlerin rekabetini, sanal platforma taşımıştır. Bu rekabet SEO nun önemini artırmış ve yeni kavramları da yine bu kavramla birleştirerek hayatımızın içine dahil etmiştir. Hoca kelimesi bu kelimeyle ayrılmaz bir ikili olmuştur SEO hocası, SEO hizmeti, SEO fiyatları, SEO ajansı bu ayrılmaz olan kelimelerden bazılarıdır.

İnternet Sitesi İçin SEO nun Önemi

Bazı önemli kelimeler vardır bunlar arama motorlarına yazıldığında sizin içeriğinize erişimin kolaylaşmasını sağlar. Bu kelimeler kesinlikle paylaşmış olduğunuz içerikle uyumlu kelimeler olmalıdır. Özgün içerik üretmek sizi arama motorlarında üst sıralara taşıyacaktır. SEO sitenize ulaşan kişi sayısını artırmanızı sağlayacaktadır. Siteniz üzerinden geribildirimler internet ortamında aktif rol oynadığınızı belirtir. İnsanlar için sadece tek bir durum için ziyaret edilen bir yer olmaktan çıkarıp, kendilerini de aktif hissettikleri bir ortam sağlamaktadır. Reklamınızı yapmanıza olanak sağlar ve marka değerinizi artırır.

SEO Hocası; Kişi ve firma uygun içerik üretimi ile ilgili bilgi sahibi değilse profesyonel yardım alınması yerinde olacaktır. Ülkemizde ve Dünyada ünlü SEO hocaları vardır. Bu kişiler:

John Biggs

John Bigss

Yeni içerik üretiminin önemli olduğunu, kişilerin sürekli üreterek sitelerini güncel tutmaları gerektiğini savunur. John Biggs ‘e göre SEO ile elde edilen kazanç haksız kazanç değil hak edilmiştir.

Tim Grice Bill

Tim Grice Bill

Arama motorlarının ulaşmak istediği özgün içeriklerin esas şahıslara ulaşarak bağ kurduğu stildir. Tim Grice Bill mail ve iletişim numarası hedef kitlenin size ulaşması için önemli olduğunu fakat en etkili yolun ise Sosyal ağlar, paylaşım siteleri olduğunu söylemektedir.

Danny Sullivan

Danny Sullivan

Arama motorlarının herkesin aklına hemen gelmeyen içerikleri daha çok tercih ettiğini hatta böyle içerikler üretenleri üst sıralara alarak ödüllendirdiği savunur. Link kazanmanın önemi üzerinde durur. Müşterilerinize ulaşmak için doğru yerlere ulaşım adresini bırakmanız gerektiğini ifade eder.

Ayhan Karaman

Ayhan Karaman

Türkiye’nin en iyi seo hocası diyebileceğimiz isim Ayhan Karaman’dır. SEO alanında ücretsiz eğitici, öğretici faaliyetleri ile ismini duyurarak, kendisine başvurulan istekleri geri çevirmeyerek ücretsiz yardım veren bir isimdir. Yardımsever oluşu ile birlikte uzun seneler SEO alanında yazdığı yazılar ile webmaster’lere yardımcı olmuş, daha sonra ayhankaraman.com ( domain isminde ‘seo’ geçmeyen ) bir site ile SEO kelimesinde ilk sıraya yükselmiş bir isimdir.

Kaan Gülten

Kaan Gülten

İçerik arayan insanlarla empati kurularak anahtar kelime üretilmesi ve içerik yazılması gerektiğini savunur.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir