Ana Sayfa / Son Haberler / Rusya’dan Son Dakika Vize Açıklaması

Rusya’dan Son Dakika Vize Açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, belirli kategorilerdeki pasaport sahiplerine vize uygulamasının kolaylaştırılmasına ilişkin görüşmelerin Türkiye ile sonbaharda düzenlenmesinin planlandığını söyledi.

Zaharova yaptığı açıklamada, “Vize konularının görüşülmesi için en uygun profesyonel alan konsolosluk sorunlarından sorumlu uzmanların ikili görüşmeleridir. Uzmanların bu yöndeki görüşmesi sonbaharda planlanıyor” dedi.

Zaharova, Rusya ve Türkiye dışişleri bakanlarının görüşmeleri sonucunda çeşitli kategorideki vatandaşlar için karşılıklı olarak seyahat rejiminin kolaylaştırılmasıyla ilgili anlaşmaların gerçekleştirilmesi mekanizmasının oluşturulmasına karar verildiğini anımsattı.

“KISA SÜRE İÇİNDE KONUYLA İLGİLİ HABERLERİ VE MÜJDEYİ ALACAKSINIZ”

Bir süre önce Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Moskova’da yaptığı görüşmenin ardından “Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasında yapılacak kolaylaştırmalar için ortak bir istişare mekanizması kurulması konusunda Türkiye ile anlaştık. Tatil döneminin ardından uzmanlarımıza talimatlar verilecek. Kısa bir süre içerisinde bu konuyla ilgili haberleri ve müjdeyi alacaksınız.” demişti..

About admin

Öneri Konular

Hulusi Akar’ın Göreve Başlama Mesajı

Değerli Silah ve Mesai Arkadaşlarım, 10 Temmuz 2018 tarihi itibariyle, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Millî …

3 comments

  1. iki ülke bu politikaları birbirine bu kadar yakınken umarım vize işlemleri için daha da kolaylık sağlarlar

  2. Türkiye ile Rusya giriş çıkış ve ticari eylemlerde bütün kapıları açma anlasması yapsa çok güzel ticari girişimler ortaya çıkar, bu çalışma her iki ülkeye ciddi ekonomik katkıda bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir