Ana Sayfa / Seo / Seo İş İlanları

Seo İş İlanları

SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

Türkçe’ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilen ve web sitelerinin arama motorlarındaki taramalarının düzenlenmesi amacıyla yapılan teknik düzenlemelerdir. Bir bakıma arama motoru sonuçlarının iyileştirilmesi olarak adlandırılabilir. SEO yönetiminin odak noktası web sitelerinin daha kaliteli ve ulaşılabilir olmasını sağlayarak onlara değer katmaktır.

SEO Nasıl Yapılır?

İçinde bulunulan çağ gereği teknoloji, hızla hayatımızdaki yerini en üst sıralara taşırken bu alandaki iş ilanları da gittikçe fazlalaşmaktadır. İş ilanı platformlarında sürekli teknoloji alanında yeni ilan arayan adayların SEO Uzmanı ve Uzman Yardımcısı ilanı görmeleri oldukça doğaldır. Peki, nasıl yapılır bahsedilen bu Arama Motoru Optimizasyonu?

Öncelikle SEO uygulaması için değer katmak istenilen firmanın ve web sitesinin popülerliğini arttırmak ve bunun en doğal veya artık sosyal medyada oldukça fazla yer alan tabiriyle en organik yoldan yapılması gerekir. Bu iki olgu iyice anlaşıldıktan sonra tanıtım ve reklam yönetimlerinin üzerine düşülür ki SEO yönetimi uygulanan firmanın ismi ve websitesi arama motorunda en üst sıralara taşınarak daha büyük ve daha alakalı bir kitleye ulaşılmaya başlansın.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

SEO yönetimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç kilit nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki arama motoru kullanıcılarının sordukları sorulara net bir yanıt bekliyor olmalarıdır. Bu yüzden arama motorları sonuçları kullanıcının yapmış olduğu aramaya istinaden en alakalı sonuçları kullanıcının önüne sunmalıdır. Örneğin; “macbook air” araması yapan bir kullanıcı ürün araştırması da yapıyor olabilir, ilgili firmanın web sitesinde ürün sayfasına da gitmek istiyor olabilir veya nihai kararı vermiş satın alma işlemi de yapmak istiyor olabilir. İşte bu yüzden arama motoru her opsiyonu değerlendirerek en verimli sonuçları kullanıcıya sunmak zorundadır. Bir diğer konu ise kullanıcıların ihtiyaçlarını doğru anlayıp doğru sınıflandırma yapabilmektir. Bu sınıflar istekler, sorular, endişeler, problemler ve hızlı sonuçlar olarak adlandırılabilir.

-Kullanıcı macbook air satın almak istiyorsa (istekler)
-Kullanıcı ürün fiyatı öğrenmek istiyorsa (sorular)
-Kullanıcı ürün hakkında spesifik bir kıyaslama yapmak istiyorsa (endişeler)
-Kullanıcı sahip olduğu ürün ile ilgili bir sıkıntı yaşadıysa (problemler)
-Kullanıcı herhangi bir konuda spesifik bir arama gerçekleştiriyorsa, “macbook air fiyat” gibi (hızlı sonuçlar)

Sonuç olarak SEO yönetimi genel anlamda bahsedilen bu ilkelere bağlıdır. Bu konu hakkında çeşitli ve çok kapsamlı eğitimler mevcuttur. Teknolojinin hayatımızda oldukça fazla yer tuttuğu bu dönemde SEO eğitimleri de bir o kadar önemli bir yer tutmaya başlamıştır.

About admin

Öneri Konular

Kopya İçerik ve SEO İlişkisi

Birçok kişi kopya içerik ve seo ilişkisi konusunda sorulara sahiptir. Fakat oldukça derin bir konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir