Ana Sayfa / Seo / SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

İnternetin hizmet kapsamını yaygınlaştırması ile beraber, seo nedir nasıl yapılır? Sorusu fazlaca sorulmaya başlanmıştır. Bilindiği gibi, haber siteleri, sosyal medya siteleri, video izleme siteleri, alış veriş siteleri yoğun olarak kullanılmaktadır. Ancak her sektörde birden fazla site vardır. Dolayısıyla öne çıkıp fark edilmek zordur. Bu nedenle Search Engine Optimization ya da kısaca SEO denilen çalışmaların yapılması gereklidir. Buna Türkçe arama motoru optimizasyonu da denir.

Seo Neyi Amaçlar?

Bir web sitesi hangi alanda faaliyet gösterirse göstersin mutlaka karşısında, önemli rakipleri vardır. Amaç o rakiplerin önüne geçmektir. Peki bu nasıl olur? Bir ürün ya da hizmete ihtiyacı olan bir kişi, Google sorgu ekranına o kelimeyi yazar. Google kullanıcı için en faydalı olduğunu düşündüğü sonuçları listeler. Kullanıcı, sonuçlarda; 1,2,3,4,5. sıralara bakar. Tabi ki 1. sırada çıkan sonuç en fazla takipçi çekecektir. Ancak ilk beşte yer almak da önemlidir. İşte seo çalışması bunu amaçlar.

Seo Nasıl Yapılır?

Web sitesine, Google tarafından ilk sıralarda yer verilmesi için, sitenin Google’ın kriterlerine uygun olarak hazırlanmış olması gereklidir. Seo, site içi ve site dışı seo çalışmaları olarak ikiye ayrılır.

Site içi seo çalışmaları; Anahtar kelime kullanım oranı, H1, H2, H3… kullanımının kontrolü, içerik kontrolü, resimlerin optimize edilmesi gibi kapsamlı çalışmaları içeriyor.

Site dışı seo çalışması; rakip analizi, ayrıca, sitenin sosyal medya ve dijital alanda tanıtılması işlemini içeriyor.

About Super İcerik

Öneri Konular

Kopya İçerik ve SEO İlişkisi

Birçok kişi kopya içerik ve seo ilişkisi konusunda sorulara sahiptir. Fakat oldukça derin bir konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir