Ana Sayfa / Webmaster / Uygulama İçin Web Sitesi Tasarlamak

Uygulama İçin Web Sitesi Tasarlamak

İnternet ortamı genişledikçe yapmamız gereken onlarca şey olabiliyor. Tüm şirketlerin hem web sitesi hem de mobil uygulamasının olduğunu görmüşsünüzdür. Sizce hem web site hem de mobil uygulama neden gerekli?

Neden Web Site Ve Mobil Uygulama Gerekli?

Tüm şirket ve ajanslar daha fazla kullanıcıya hitap etmek için hem mobil hem de bilgisayar üzerinden bir yazılım oluşturmak zorunda. Eğer sadece bir platform için geliştirilseydi bazı sorunlar yaşanacaktır. Örneğin, bilgisayarı olan bir kişinin telefonu olmayabilir. Bu yüzden genellikle web site kuruyorlar. Çünkü hem bilgisayar hem de telefon ve tablet üzerinden web siteye erişim sağlanabiliyor. Aslında mobil uygulama da geliştirilseydi bilgisayarlarda mobil uygulama çalıştırmak oluyor. Ancak bildirimlerin gelmesi için arka planda açık olması gerekiyor. Bu zaman bilgisayar yavaşlayabilir. Ancak telefon kullanıcılarında bu durum yaşanmıyor. Çünkü uygulama arka planda açık olsa da olmasa da bildirim geliyor. Eğer dijital pazarlama alanında yükselmek istiyorsanız bildirim size avantajdır. Her ne kadar da hızlı bir şekilde mobil uygulama veya web site oluştursanız da hız önemli değil. Tasarlama konusunda eğer beceriksiz olursa o zaman durum kötü olur.

Tasarlama Neden Önemlidir?

Kullanıcılarınızı, ziyaretçilerinizi web sitenize veya uygulamanıza çekmek için çekici bir tasarım gerekiyor. Aynı zamanda kullanılabilirlik durumunda da tasarım ortaya giriyor. Eğer tasarım kötü olursa, kullanım daha da kötü olur. Bu yüzden tasarım konusunda fazla para harcayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Örneğin, tasarım yaptınız veya yaptırdınız “Kayıt OL” ve “Giriş Yap” butonları gözükmeyen bir yerde. Bu zaman web sitenize giriş yapan kullanıcı sinirlenecek ve içeriği göremeyecektir. Kitlenizi ne kadar elde tutarsanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü Google ve diğer arama motorlarında daha üst sıralara çıkmak için gerekli alanlardan biridir. Tasarlama aynı zamanda SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu için de gerekli bir alandır.

Tasarımın Arama Motoru Optimizasyonuna Etkisi Nedir?

Eğer SEO hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz o zaman bu konuda hata yapabilirsiniz. Sonuç olarak önceden yapmış olduğunuz tüm hatalar SEO’yu etkiliyor. Örneğin, daha önceden yazdığınız bin içeriği web sitenize eklediniz. Ancak SEO eklentisi olmadığından dolayı sadece yazıyı ve başlığı ekleyerek paylaştınız. Daha sonra eklenti kullandık da bin makaleyi tekrardan düzenlemeniz gerekecek. Bu yüzden Google araç geliştirdi. Google Web Yöneticisi Aracı sayesinde yazılımsal olarak hatalarınızı gösterecektir. Örneğin, HTML dosyanızın boyutu yüksekse azalta bileceğiniz birkaç taktik gösterecektir. Aynı zamanda sizlere web sitenizin mobil veya bilgisayar uyumlu olduğunu gösterecektir.

About admin

Öneri Konular

Web Sayfası Yapmak İçin Kod Yazabilmek

Bir web sayfası hazırlamak günümüzde birçok kişinin yapmak istediği iştir. Web sayfası yapmak için iki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir