Bir web sayfasında içerik pazarlama kampanyasına başlamak üzereyseniz, çevrimiçi büyümeyi ve katılımı neyin teşvik edeceğini tam olarak bilmeniz gerekir. Metin tabanlı içerik her zaman pazarlamanın ayrılmaz bir parçası olacak, ancak gerçekten dijital çağın dışında bir dizi, görsel içerik tüm çabalarınızda önemli bir rol oynamalıdır. İnsan beynini görselleştirmek ve görselleştirmek için kullanılan görsel materyaller yardımcı olarak kullanmak iyi bir fikirdir.

1. Görüntüler

Bazı etkileyici görsellerle bir metin gövdesini ayırdığınızda, insanlar yazdıklarınızı okumayı bitirmeye daha eğilimlidirler (görüntülerin yüksek kaliteli ve bağlamsal olarak alakalı olması koşuluyla). Dijital içeriğin aşırı doygunluğu ve mobil internet erişiminin artan şekilde benimsenmesi nedeniyle, dikkat kapsamları her zamankinden daha kısadır, bu da içeriği büyük bir metin bloğu biçiminde sunmakta. Orijinal görüntülerin veya sizin tarafınızdan çekilenlerin kullanılması tercih edilir, çünkü bu, kampanyanıza çok istenen bir kişisel dokunuş ekler. Yüksek kaliteli, çekici görüntüler genellikle satın almak veya üretmek için zaman alıcı pahalıdır.

2. Videolar

Videolar, sık karşılaşılan sorunları sunmak ve ardından ürününüzün sunabileceği çözümleri göstermek için son derece yararlıdır. Çok daha ucuz görsel içerik türleri mevcut olsa da, harika bir video, kaliteyle ilgili ekstra mil gitmeye hazır olduğunuzu göstererek kampanyanız için fazladan bir boşluk görevi görmektedir. Bir çalışma, bir açılış sayfasındaki bir videonun dönüşümleri% 86 artırdığını gösterdi.

3. Infografikler

Infographics, tüm karmaşık verileriniz ve istatistikleriniz üzerinde çizim yapmak ve onları çekici, kolay anlaşılır bir görsel ekrana dönüştürmek için mükemmel bir araçtır. Gayretli tanıtım çalışmaları (anahtar etkileyicileri ile ağ oluşturma, açılış sayfası optimizasyonu ve sosyal medya dâhil) ile Infographics, içerik pazarlama stratejinizin ayrılmaz bir parçası haline gelebilir.

4. Espiri veya Şakalar (Memes)

“Meme” terimi ilk olarak 1976’da Richard Dawkins tarafından, kendisini kişiden kişiye farklı anlamlara çoğaltma kapasitesine dair bir fikir ortaya atmak için yapılmıştır. Memes şimdi yaygın olarak mizahi altyazıların eşlik ettiği görüntüler olarak biliniyor. Pek çok insan, birincil olarak üniversite öğrencileri tarafından bir eğlence biçimi olarak popüler ve popüler hale getirildiği için, çevrimiçi olarak çevrimiçi çekmeye başladığında, içerik pazarlamada memelerin rol oynayacağını düşünmemişti. Ancak, şimdi, görsel içerik oluşturmanın kolay, ilginç bir formunu temsil ediyorlar.

5. Sunumlar

Sunumların sadece toplantı odasıyla sınırlı olduğu günler; Artık sunumunuzu dünyayla paylaşarak, SlideShare gibi siteler aracılığıyla işinizin dışa açılma alanını genişletebilirsiniz. Harika bir SlideShare sunumu, hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, kitlenize haber vermenizi ve iletişim kurmanızı sağlar.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir