Ana Sayfa / Seo / Yerel SEO (Local SEO) Nedir?

Yerel SEO (Local SEO) Nedir?

Yerel SEO (Local SEO) nedir ve neden önemlidir? Bölgesel bir işletme sahibiyseniz veya çevrim içi pazarlama ile uğraşıyorsanız, belli bir coğrafi bölgeye has olan arama sonuçlarında rank etmenin önemini bilirsiniz. Local SEO yani bizdeki tabiriyle Yerel SEO, ortalama bir SEO stratejisinden son derece farklıdır. Ayrıca yerel arama sonuçları diğerlerinden çok daha hızlı değişir.

Yerel SEO, işletmenin organik aramalarda daha görünür olmasını ve bulunduğu konum ile alakalı ek bilgiler sunmasını sağlar. Yerel aramalarda başarılı sıralamalar için internet adresinde konum ve diğer bilgileri vermeli, anahtar sözcüklerini sayfaya eklemelisiniz. Örneğin; işletmenizin, ‘Ortaköy Waffle’ hakkında arama yapmakta olan bir kullanıcıya görünür olmasını sağlar. Yerel aramalarda kullanıcılar il, ilçe, posta kodu tarzında mevcut coğrafi konumunuzu belirleyici aramaları kullanırlar. Kullanılan arama motoru, kullanıcının arama yaptığı coğrafi bölgenin konumunu tespit eder ve ‘yakında’ bulunan en iyi sonuçları sunmayı amaç edinir.

Yerel SEO Neden Önemlidir?

Yerel SEO, bölgesel çaptaki hizmet şirketleri için oldukça önemlidir. Evinin elektrik tesisatı arıza yapan bir ev sahibinin, destek isteyeceği tesisatçıyı arama motorunda arayarak bulma ihtimali yüksektir ve ulaştığı arama sonuçlarında sizin işletmeniz yer alıyorsa, sizi tercih etme olasılığı da yüksektir. Forbes dergisinin yaptığı araştırmada, akıllı telefon kullanıcılarının %95’i yerel arama yapıyor ve bu aramaların %60’ı ziyaret ile sonuçlanıyor.

About Super İcerik

Öneri Konular

Kopya İçerik ve SEO İlişkisi

Birçok kişi kopya içerik ve seo ilişkisi konusunda sorulara sahiptir. Fakat oldukça derin bir konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir